Díky, 2017! Sedm inspirací pro skvělý nový rok

A je to tady zase!

 

Neletí ten čas nějak šíleně?

 

Před chvilkou jsme vítali 2017 a už přichází čas se rozloučit…

 

Třeba se nemůžete dočkat, až konečně skončí a pustí ten s osmičkou na konci ke slovu. Nebo jste prožili 365 zajímavých dnů a dokázali z nich vytěžit skvělé příležitosti.

 

Já měla na konci 2016 jediné přání. Aby navždycky skončil a uvolnil místo lepším dnům. Byl to šílený rok a já se akutně potřebovala nadechnout čerstvého vzduchu.

 

Dnes se mohu ohlédnout a vyslat tunu vděčnosti, protože 2017 mi do života přinesl opravdu krásné věci. Svatba, první dítě na cestě, putování po Thajsku, super pracovní příležitosti, dvě divadelní premiéry, vznik nového projektu. Co víc si může jedna holka přát!

 

23561818_10214346552753298_481252464859856940_n

 

A také několik nových zkušeností. Proto Ti, milý 2017, díky za zjištění, že:

 

 

1. RODINA JE NEJVÍC

 

 

Klišé, prázdná fráze, jasná věc? Ano, i tak se to dá brát..

 

Dokud najednou nezjistíte, že taťka vám telefon už nikdy nezvedne. Že všechny další návštěvy si musíte vystačit bez hraní se sestřičkou. Že každé další Vánoce budou bez nej perníčků, které uměla jen vaše teta. A že babička svůj boj s nemocí také prohrála.

 

Ano, sama jsem spoustu let brala své nejbližší trochu jako “samozřejmost.” Díky dreamjobu jsem se 3 roky pořádně neukázala doma. Dnes bych dala vše za to, abych místo pařby na fesťáku mohla s taťkou znovu posedět a povykládat o životě. Abych si na svatbě mohla zatančit i s druhou babičkou. Abych jim v březnu mohla představit naši dcerku. A abych jim ještě jednou mohla říct, jak moc pro mě znamenají.

 

Proto jsem také vytvořila projekt, kde chci lidem pomoct říkat (a psát) upřímná slova pro jejich blízké. A připomínat, jak důležité je dělat našim milovaným radost.

 

girl-2940655_1280

 

 

2. JAKÝ SI TO UDĚLÁŠ …..

 

Každý jsme svého štěstí strůjcem. Řídím se tím už nějaký ten pátek. Také vím, že cokoliv si přejeme se může splnit. Zní to skoro jako pohádka, kde nic není nemožné.

Akorát jsem až teď pochopila, že je proto potřeba něco dělat. A vytrvat, pracovat na svých cílech, věnovat jim úsilí a energii. Nevzdávat to, když není vše hned dokonalé. Nespoléhat, že mi vše spadne z nebe, zatímco já budu sledovat seriál.

 

spider-web-1599470_1280

 

3. NĚKTERÉ VĚCI SE PROSTĚ STANOU

 

Naše rodina před pár lety prožila tragédii, jakou si umí málokdo představit. Sesypal se nám celý svět. Když jsem se dostala z nejhoršího, nastala fáze výčitek. V souladu s heslem – nic se neděje náhodou – jsem se dokola ptala sama sebe, jak jsem tomu mohla zabránit. Bylo mi jedno, že jsem v ten den byla 500 km daleko a žila svůj vlastní den. Dokola jsem se trápila otázkami a “zpytovala svědomí.

 

Letos jsem se týrala jinak. Prvních pár měsíců bylo skvělých. Několik zakázek se mi povedlo tak, že mě přivedly k příležitosti snů. Oslovil mě jeden z nejlepších autorů a manažerů v našich končinách. Hledal někoho, komu by svěřil další projekt. Samotný fakt, že ho nadchlo mé psaní, vystřelil mé ego do vesmírných výšin. Vše bylo na dobré cestě ….. a já v ten moment otěhotněla. Začala jsem fyzicky trpět, přišla o veškerou energii a nedokázala možnou spolupráci dotáhnout do konce. A celý podzim si to vyčítala….

 

Možná jsem i tuto zkušenost potřebovala ke zjištění, že některé věci se prostě stanou. Ano, jsme tvůrci života. Ano, nic se neděje náhodou. Ale některým zkušenostem v životě se jednoduše nevyhneme. A je na nás, zda se utopíme ve výčitkách nebo jestli je přijmeme jako něco, co mělo v našem životě nějaký důvod a místo.

 

heart-1521377_1920

 

4. POŘÁD JE NA ČEM PRACOVAT

 

Jsem copywriterka. Živím se psaním prodejních textů pro firemní klienty. Svůj džob mám ráda a na některé zakázky jsem opravdu pyšná. Klidně bych se mohla v tento moment spokojit a spoustu let dělat, co umím.

 

I přesto jsem letos pocítila, že chci své psaní posunout za hranice prodejních textů. Dát mu další rozměr a přispět k tomu, aby byli lidé o kousek šťastnější.

 

Aby díky psaní dokázali vyrobit něco krásného a originálního pro své blízké. Vyjádřit věci, které jsou v životě nejdůležitější. Aby se díky psaní vrátil kousek lásky a upřimných slov do českých a slovenských domácností. A proto jsem k Ostré tužce stvořila i projekt Řekněte to dárkem. Je v začátcích a já se už nyní těším na tu radost, kterou přinese.

 

picture-314515_1280

 

5. ŠTASTNÍ MŮŽEME BÝT KDYKOLIV A KDEKOLIV

 

Kdysi jsem pro svůj život potřebovala obrovské vjemy. Koupání se žraloky v Malajsii, pracovní cesta na formule do Barcelony, tančení v reklamě pro USA produkci, řečnění na pražské konferenci. Takové zážitky vám nikdo nevezme. Akorát jsem po čase zjistila, že jsem se na nich stala závislou. “Běžný den” mě přestal zajímat. Normální život mě začal trochu nudit.

 

Pak jsem potkala mého muže. Láska zapůsobila a můj svět stal znovu barevným. Znovu si dokážu naplno užít výjezd na točenou zmrzlinu, výlet na nedaleký hrad či noc pod stanem u jezera. Díky němu jsem zase začala vnímat to, že štěstí je stav mysli. A že je na nás, zda se rozhodneme nacházet v sobě upřímnou radost z toho, co je tady a teď. A pokud nám přijde, že je toho nějak málo, něco krásného si tady a teď vytvořit.

 
engagement-1718244_1280

 

6. NENÍ MALÝCH (ROCK and) ROLÍ

Je skvělé být podnikatelkou. Copywriterkou, kreativní duší. Ale až letos jsem pochopila, že stejně úžasné je být manželkou a mámou. Že není vše jenom o kariéře a penězích. A že jsou věci, které si v žádném supermarketu nekoupíte.

 

Wedding

 

7. S HUMOREM JDE VŠECHNO LÉPE

Tak se uvolněte a užijte si rok 2018 s úsměvem na rtech 🙂

 

A pokud byste ke vstupu do 2018 chtěli svým milovaným připravit něco originálně milého, mrkněte na mého dárkového průvodce. Ještě to stihněte 🙂

 

 

Petra Kuráková
Holka, která ráda tvoří. Copywriterka na volné noze, autorka textů pro byznys i duši a milovnice zeleného čaje. Ve volném čase ji potkáte na divadelních prknech či u kulinářského experimentování.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.