ZE ŽIVOTA: O židli, na které chci sedět

“Crrrrrrrrrrrrr,” zazvonil dnes ráno budík.

“Bože, už zase?,” problesklo mi hlavou v první chvíli.

Ne, dnes opravdu ne!

Vyprovodila jsem drahého do kanceláře a zapnula počítač. Čeká mě práce na třech zakázkách. Budu tvořit texty pro web luxusního hotelu a rozepíšu článek do magazínu, se kterým nově spolupracuji.

“To je hustý,” proběhlo mi hlavou, když jsem si tu větu řekla pošesté. Napila jsem se vietnamského kafé a znovu si to řekla: “Dneska budu pracovat na svých zakázkách. A pořád jsem tomu nemohla uvěřit.

Je to tady

Právě se splnilo to, co jsem si roky přála. Jsem svým pánem, byť mi to pořád zní jako z pohádky. Malý krok pro lidstvo, megaskok pro jednu ženskou. Znovu jsem se nadechla a užila si moment svobody.

Po třinácti letech nemusím sedět na židli, kterou mi někdo přidělil. Můžu si vybrat libovolnou židli v místnosti (doma máme tři :)) a až mě omrzí, sednu si třeba na gauč. Sama si naplánuji, kolik hodin strávím na schůzkách a slova jako “status” s radostí škrtnu ze slovníku. Jediný, komu se zodpovídám, jsem já a můj bankovní účet. Ten mi ve finále prozradí, zda jsem “seděla” dostatečně.

Můžu psát v našem krásném bytě a až mi dojde energie, půjdu se projít nebo se protáhnu u cvičení. Později třeba zabalím notebook a pojedu na pár dnů k tátovi. Má na zahradě bazén a vidina koupání o pracovních pauzách mě docela baví. Můžu si to naplánovat, jak chci. A nemusím žádat o povolení, čerpatelné v rozmezí 4-5 týdnů ročně.

 

Svoboda

 

To je ta věc, ze které jsem nejšťastnější. Ano, vím, že si budu muset sama hlídat zdravotní pojištění, že pátého už nedostanu stravenky a že i vizitky si budu muset objednat sama. Že sebedisciplína teď bude mou největší výzvou. A že každý den zřejmě nebudou jenom „sluníčka.“ Jsem dospělá a nepracuji první den.

Ale i tak je pro mě ta svoboda největším darem. Jistě, není to pro každého a i mne čeká kus cesty. Ale je to cesta, kvůli které mi stojí za to vstát každé ráno s radostí. Přesně jako dneska 🙂

Petra Kuráková

Holka, která ráda tvoří. Copywriterka na volné noze, autorka textů pro byznys i duši a milovnice zeleného čaje. Ve volném čase ji potkáte na divadelních prknech či u kulinářského experimentování.

Latest posts by Petra Kuráková (see all)

Petra Kuráková
Holka, která ráda tvoří. Copywriterka na volné noze, autorka textů pro byznys i duši a milovnice zeleného čaje. Ve volném čase ji potkáte na divadelních prknech či u kulinářského experimentování.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů