Nemusíš vidět celou cestu, jen udělej první krok..

Jestli se blížím k cíli,

kolik zbývá víry,

kam zvou,

svodidla, co po tmě mi lžou….“

-Tomáš Klus & Richard Krajčo-

 

 

Řekněme, že život je cesta.

A my kráčíme k cíli, který jsme si pro sebe zvolili.

 

Hrdinou prý není ten, kdo ujde nejdelší trasu ale ten, kdo cestou ustojí nejvíc překážek. Zvláštní. Někoho by vyděsilo i pomyšlení, že nezdary jsou přirozenou součástí cesty.

 

Skoč, křídla roztáhneš cestou

 

Bude to rok, co se můj sen o podnikání změnil v realitu. 365 dnů, kdy se povinná kancelářská docházka změnila v život ve vlastní režii.

Dnes už to mohu říct. Loni jsem netušila, co bude. Po boku touha po změně a skvělý partner. Na účtě pár drobných a v hlavě spousta otázek. Tomu, čím jsem disponovala, bych dnes rozhodně neříkala plán.

Že dnes budu mít na kontě příběhy kosmetických značek, koncept časopisu i desítky hezkých webů, o tom se mi ani nezdálo. Že spousta setkání bude začínat větou, “Jéé, vy jste ta Ostrá tužka, že?,” o tom bych se neodvážila snít, ani kdybych snila hodně divoce.

 

pexels-photo-57851

 

Život se nepíše, život se žije

 

Na rovinu? Je to jízda!

Vše zalité sluníčkem? To určitě! 🙂

 

Zorientovat se v legislativě. Pochopit potřeby klientů. Naučit se pracovat s cashflow, daňovým přiznáním i faktem, že den má 24 hodin. Obrnit se trpělivostí. Za pochodu se proměnit v obchodníka, manažera i personalistu. Uchopit vlastní kreativitu. Převzít zodpovědnost.

Zlatá to jízda na horské dráze.

Podnikání je skvělou příležitostí. Umožňuje vám růst a zjišťovat, co všechno neumíte. Kde máte slabá místa a v čem byste na sobě měli máknout.

Já třeba zjistila, že mám sklony věci bagatelizovat. Nabrat na sebe hromadu povinností s tím, že to zvládnu. Pak to nedávám, jsem naštvaná a nevím co s tím. Proto trénuji slova jako ne a nechci.

Překvapilo mě i zjištění o vlastní nerozhodnosti. Nejlépe, kdyby za mě někdo rozsekl i výběr jídla k obědu. A tak posiluji váhu vlastního úsudku. Je to o tom, co si z toho dokážete vzít.

 

pexels-photo-65121

 

Dokud jsme naživu, není pozdě

 

Spousta z nás odkládá své sny na “potom.” Nevidí, že takový postoj je prostým okrádáním sebe sama. Život beze smyslu vám protéká mezi prsty a nebaví nikoho včetně vás. Proto jsem začala dělat věci po svém.

Jednou zazvonil telefon a brácha řekl, že táta už není. Nechápala jsem. Vždyť chtěl procestovat Austrálií, pracoval na novém projektu a kývnul na pokračování kempovací tradice. V to ráno strčil baterky do nabíječky, protože po běhu se chystal doma cosi vrtat. Domů se však už nevrátil. Trvalo mi půl roku, než jsem ten šok alespoň trochu rozchodila.

Takové momenty vás změní. Pochopíte, že všichni jsme tu na dobu určitou. Je jedno, jestli si namlouváte, že se vás to netýká. Týká. I vám jednou vyprší limit a je na vás, jak s tím naložíte. Jestli si budete stěžovat na osud nebo převezmete velení a zařídíte si život po svém. Neříkám, že je to brnkačka, hotová za dva dny. Omyl. Je to makačka. A nejlepší investice na světě 🙂

 

pexels-photo-126313

 

 

Možné je cokoliv

Zapomeňte, že si něco mysticky popřejete a pak u telky počkáte, až vám to spadne z nebe. Práce, vůle, energie, víra a odhodlání jsou klíčem. I ve dnech, kdy jste unavení a nechce se vám ani dýchat. I ve dnech, kdy ve vás nevěří ani váš pes.

 

Žijeme v době plné možností. V knihkupectvích naleznete knihy, které vám napoví. Já mám ráda třeba Myšlením k bohatství od N. Hilla či Pravidla úspěchu od J. Canfielda. Nečtu to, abych byla cool ale abych si připomínala, kdo řídí můj život. A abych načerpala inspiraci, když dlouho přešlapuji na místě.

 

pexels-photo

 

„Perfektní“ je tady a teď

 

Čekat na dokonalou příležitost, konstelaci, osobu? Hodně štěstí a vidíme se na hřbitově.

Nejlepší příležitostí je dnešek. Kdo zná mou rodinu ví, z jakého masakru jsem loni startovala podnikání. Věci nejsou dokonalé a ani nebudou. Stejně jako vy.

Realita je prostá. Žádné instantní zázraky neexistují.

Život, podnikání, vztahy i psaní.

Vše je to každodenní práce.

Někdy sladká a někdy pořádná řehole.

Pokaždé však stojí za to 🙂

 

Co myslíte?

 

Tak si to užijte. A ať vás ta vaše „práce“ naplňuje na 100%!

 

Hezký den a dobré kroky na vaší cestě.

 

 

 

 

 

 

 

 

Petra Kuráková

Holka, která ráda tvoří. Copywriterka na volné noze, autorka textů pro byznys i duši a milovnice zeleného čaje. Ve volném čase ji potkáte na divadelních prknech či u kulinářského experimentování.

Latest posts by Petra Kuráková (see all)

Petra Kuráková
Holka, která ráda tvoří. Copywriterka na volné noze, autorka textů pro byznys i duši a milovnice zeleného čaje. Ve volném čase ji potkáte na divadelních prknech či u kulinářského experimentování.
Komentáře
  1. Patrik Gajdoš napsal:

    Díky za super motivační článek. Jednoznačný souhlas. Podle mě na tebe nikdo nečeká a jestli to jablko chceš, musíš si ho sama utrhnout. 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů