Ze zákulisí: Proč copywriter hraje divadlo?

„To musí být pěkná nuda,“ napadne občas běžného nepsavce.

„Kdo by se bavil ťukáním do klávesnice?“

Jenomže. Tam, kde oko nevidí, zažívá psavec zajímavější věci.

 

Fantasie je skvělý svět

V jeden moment ležíte na vietnamské pláži, v další třeba dobíjíte baterky v Tatrách. Ve vteřině můžete obejmout tátu a říct mu, že vám chybí. Později sedíte u piána a koncertujete na nabušeném pódiu. Můžete si dělat, co chcete.

 

Vietnam

 

Nejlepší místo ke psaní

Mimo jiné se zde dobře píše. Loví nápady, myšlenky, témata. Hledá můstky mezi byznysem a lidskostí. Proměňuje zážitky v příběhy. Přemýšlí, proč by měl někdo číst, co se chystám psát.

Zvenčí se to projevuje tupým zíráním do prostoru a čmáráním po papíře. Tímto se dodatečně omlouvám všem, koho jsem svým čuměním kdy přivedla do rozpaků 🙂

Pak se vrátím a hodím to na papír. Následuje ladění, pilování toku textu, klíčová slova. Technické záležitosti v realitě.

 

Barvitější svět

 

V sobotu jsme měli premiéru v divadle. Proběhlo vše, co k tomu patří. Nervy, chaos, zkažená generálka, povedená premiéra, aplaus, kytky, nadšení. Roli lékařky jsem si vydřela. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Stálo to za to.

 

rousova

 

Pan režisér má pravdu. Na umění je nejlepší, že si můžete hrát a být kým chcete. Navíc, tvoření plodí další tvoření. Obrací smutek v naději, rány v příležitost, pohled na svět do jiné perspektivy.

A hlavně, je to zábava 🙂

Moment, kdy vstoupíte na jeviště je kouzelný. Ještě pár dnů poté obvykle nemůžu moc spát. Tu nálož energie a inspirace nelze zpracovat najednou. Je to lepší než Redbull a kafé dohromady 🙂 A dobarvuje to svět do těch nejlepších barev.

Lidé se často ptají, kde brát inspiraci. Tak třeba tady.

Anebo kdekoliv jinde.

Zejména tam, kde to má člověk rád.

 

IMG_20170106_171021_550

 

Tak pro TO.

Proto dělám divadlo.

 

P.S: Zrovna volal náš režisér. Představení se líbilo, hrajeme dál. Jess. Až opadne opojení z úspěchu (a sobotní kytky povadnou), půjdu vytáhnout scénář a zopakovat si texty. Do té doby budu kousky fantasie dál přenášet na papír.

Kdo ví. Třeba i pro vaší firmu.

 

www.petrakurakova.cz

Petra Kuráková

Holka, která ráda tvoří. Copywriterka na volné noze, autorka textů pro byznys i duši a milovnice zeleného čaje. Ve volném čase ji potkáte na divadelních prknech či u kulinářského experimentování.

Latest posts by Petra Kuráková (see all)

Petra Kuráková
Holka, která ráda tvoří. Copywriterka na volné noze, autorka textů pro byznys i duši a milovnice zeleného čaje. Ve volném čase ji potkáte na divadelních prknech či u kulinářského experimentování.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů