5 věcí, které nás mohou naučit muzikanti

Záře reflektorů, zvuk kytary a melodie, kterou nedostanete z hlavy celý den. To je svět, kde rock and roll nikdy neumírá.

Možná i vy patříte k lidem, kteří rozpoznají song dle prvních dvou tónů. Třeba vás v každé situaci také napadne 10 písniček, které vše vystihují lépe než slova. A možná jste i vy snili o tom, že vaše hity jednou zazní v narvané koncertní aréně.

Láska k hudbě mě inspiruje celý život. Pár myšlenek ze světa muziky třeba může inspirovat i vás.

 

Výsledek obrázku pro girl with piano

 

1.Jak říká Alicia Keys, “Be You!”

 

Buďte sami sebou, všichni ostatní jsou už obsazení. Je jedno, jestli jste celebrita, účetní nebo manikérka. Projevujte se do světa tak, jak je přirozené vám.

  • Buďte třeba učitelkou, pokud máte vztah k dětem. Nenuťte se studovat práva jenom proto, že si to přál váš děda.
  • Proč chtít zpívat jako Lauryn Hill, když zníte jako Aneta Langerová? Podtrhujte své silné stránky a nevytvářejte kopie někoho jiného.
  • Pokud jsou vaší láskou dorty, proč nabízet pečená kuřata? Co se místo toho zamyslet a vylepšit způsob prodeje, prezentaci či vzhled vašich cukrářských kousků?

 

2. Soul and Spirit nehlásá jen Majk Spirit

 

Ať se věnujete čemukoliv, dejte do toho všechno. Výtvor bez kousku vtištěné emoce nikoho neokouzlí. Přidávejte vlastní stopu do své práce. Dobrý textař vkládá nejniternější pocity, zpěvák interpretuje unikátní zkušeností, dává publiku kus sebe. Uniformní, neoriginální věci nudí a je jedno, jak technicky dokonalé se zdají být. Tak vezměte i vy všechno, co máte v sobě a investujte to do toho, co tvoříte. Uvidíte, že se vám to vrátí.

 

Výsledek obrázku pro man with electric guitar

 

3. Trénink dělá mistry aneb nikdo jako Beyoncé z neba nespadnul

 

“Dar od Boha?” 10%. Dřina, letitý trénink a zdolávání překážek? Zbylých 90%.

Kéž bych to věděla před dvaceti lety. Tehdy se nosilo “buď jsi geniální od narození, anebo se na to vykašli.”

Dnes konečně víme, že talenty je potřeba rozvíjet. Sama Beyoncé přiznává, že bez tisíců hodin drilu, praxe a zkoušení by nebyla tam, kde je. Výzkumy naznačují potřebu kolem 10 000 hodin, strávených danou činností.

Pokud v tom opravdu chcete být dobří, makejte, trénujte, zlepšujte se. Malujte, hrajte tenis, pečte nebo veďte koučovací sezení. Z nebe vám zručnost rozhodně nespadne. Uvidíte sami, kam až se dokážete dopracovat.

 

4. Nic není nemožné aneb Run, Run, Run za svými sny

 

Vzpomínáte na Gábinu Gunčíkovou? Holku s chraplákem, po Superstar “odsouzenou” ke zpívání v muzikálech a TV estrádách. Jak Gábina později přiznala, nechtěla se s tím smířit. Snila o něčem jiném. Dál na sobě dřela a dnes září v Transibirian Orchestra, jedné z nejprodávanějších amerických kapel.

Její kolegyně, slovy poroty “nudná, a nevýrazná tuctovka” Celeste Buckingham má po pár letech kariéru, kterou by jí polovina poroty měla závidět. Ani ona neuvěřila v limity, které jí podsouval někdo jiný.

Nevybízím k hromadné kariéře v záři reflektorů. Zkuste si jen připustit, že je ok mít velké sny. Nenechte se zastrašit skeptickým okolím. Kašlete na řeči jak nic nejde a jak byste se měli držet při zemi. Z většiny promlouvá vlastní strach z neúspěchu. Podnikání, cestování či lekce akrobacie? Žijeme v době velikých možností, tak proč toho nevyužít!

 

Výsledek obrázku pro singer

 

5. Take it Easy like Sunday Morning

 

Život může být drama nebo pohodová hra. Záleží, jak se k tomu postavíme. Těžké momenty a brutální výzvy zažijete i jako optimista, tak proč si to ještě víc komplikovat? Prostě se občas zastavte, podívejte se na věci s nadhledem a zklidněte se. Usmějte se, pusťte si oblíbenou desku a zpívejte.

Případně klikněte na název některého z bloků v tomto článku 🙂 A pokud byste si přáli vnést trochu „melodie“ do vašich textů, stačí mi dát vědět. Enjoy! 🙂

 

Petra Kuráková

Holka, která ráda tvoří. Copywriterka na volné noze, autorka textů pro byznys i duši a milovnice zeleného čaje. Ve volném čase ji potkáte na divadelních prknech či u kulinářského experimentování.

Latest posts by Petra Kuráková (see all)

Petra Kuráková
Holka, která ráda tvoří. Copywriterka na volné noze, autorka textů pro byznys i duši a milovnice zeleného čaje. Ve volném čase ji potkáte na divadelních prknech či u kulinářského experimentování.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů